Основні правила гри в піклбол

Цим постом ми хочемо розпочати невеличкий цикл публікацій про ази піклболу. Що таке піклбол? Які правила? Що робити щоб грати краще?
Ми вже писали дещо про піклбол в цій статті. Але цього разу хочемо зосередитись саме на короткому огляді гри.
Мабуть, ви десь почули чи прочитали про піклбол і задались питанням – що ж це за гра? Це один з найбільш популярних видів спорту в світі. Він дуже швидко розвивається в США, але і досить гарно проник в Європу, Великбританію, Австралію, Канаду і інші країни світу.
Грубо кажучи це суміш настільного тенісу, великого тенісу і бадмінтону.
Майданчик для піклболу має дві сторони, що розділені сіткою. Розмір корту для одиночної або парної гри має 44 х 20 футів (або 13.41 х 6.09 м).
Є чотири лінії: базові лінії (baselines), бокові лінії (sidelines), центральні лінії (centerline) і зони заборони ударів з льоту (non-valley zones). Вона також зветься кухнею (kitchen). Кому цікаво більш точні розміри і специфікації облаштування корта, можуть скачати PDF (англійською).

Взято з usapickleball.org
Все, що вам потрібно для гри, це ракетки для піклболу (paddle), мʼяч, а також кілька друзів. Краще за все, звісно, грати на професійному корті. Але дуже часто люди грають і просто в парках, на кортах загального призначення, в критих приміщеннях, або навіть на пляжах. Ми написали невеликий огляд 5 класних ракеток, де описали критерії підбору ракетки під себе.
Піклбол — спорт для будь-якого віку і рівня. Можна грати як парами, так і вдвох. Найчастіше грають саме в парах. А якщо не можете нікого знайти, то можна пошукати серед швидко зростаючого комьюніті. Зазвичай це дуже відкриті і привітні люди.
Отже, на кожній стороні корту в своєму секторі стоїть по одному гравцю чи гравчині.
Гра починається з подачі знизу або перекидання мʼяча через сітку в протилежний куток корта. В подачі основна відмінність від тенісу – подача має бути тільки шляхом удару ракеткою знизу. Верхніх подач немає.
Іншою особливістю правил є те, що мʼяч має відбитись від корту як після подачі, так і після першого відбиття подачі. Тобто загалом він має відскочити від корту два рази (Two-Bounce Rule). Лише після цього можна починати як відбивати мʼячі з льоту (в повітрі), так і після відскоку.
Кожен раунд триває до першої помилки: подвійний відскок мʼяча, відбиття мʼяча поза зоною, попадання в аут, мʼяч влучає в когось вище місця тримання ракетки, попадання в сітку тощо.
Особливістю піклболу є зона заборони ударів з льоту (non-valley zones) або кухня (the kitchen). Це 2 зони по 7 футів (біля 214 см) завдовжки з кожної сторони сітки. Гравцям заборонено відбивати мʼяч з льоту з цієї зони. Контактом з цією зоною вважається як безпосередньо удар з цієї зони стоячи хоча б одною ногою, так і удар з розгону, після якого гравець потрапляє в цю зону.
Також можете переглянути класне відео від американської спорстменки і члени ради USAPA Стейсі Таунсенд, на основі коментарів якої була написана ця стаття: